Kadınların Erkeklerde Aradığı En Önemli Kriter

Hayatta karşı cins ile olan ilişkiler içerisinde garip olaylar dönüyor; mesela erkek kıza onu deliler gibi sevdiğini, onun için her şeyden vazgeçebileceğini, hatta canını bile feda edebileceğini söylüyor ancak karşıdaki kız, erkeğin düşündüğünün tam aksine ondan koşarak uzaklaşıyor. Peki neden?

  • Habelerde görüyoruz ki bir kadın, kendisinden 30 yaş büyük bir erkekle evleniyor. Peki neden?

  • Sosyal hayatımız içerisinde fark ediyoruz ki çok güzel bir kız “kıro veya keko” diye tabir edebileceğimiz erkekle ile birlikte oluyor. Peki neden?

  • Bir ayrılık söz konusu olduğunda erkek, kadına karşı önceki ilgisinin 4 veya 5 kat fazlasını göstermesine rağmen, kadın ona karşı artık hiçbir ilgi duymamaya ve ondan tamamen daha fazla uzaklaşmaya başlıyor. Peki neden?

  • Neden ünlü diye tabir ettiğimiz insanlara, kadınların büyük bir ilgisi oluyor?

Bu ve benzeri sorular kadınların erkeklerde aradıkları en önemli kriterin ne olduğunu bilmeyen insanlar için gerçekten gariptir ! Öyle ki birçok erkek tarafından duyduğum “Abi anlamıyorum bu kadınları ne buluyorlar bu tip erkeklerde? Veya kıza kendisini ne kadar çok sevdiğimi dile getirsem de gittikçe benden uzaklaşıyor” gibi cümleler, bu iddaamı tesciller. Ancak kadınların ilişkilerden en önemli kriterinin ne olduğunu anlamış bir birey için bu gariplik ortadan kalkar… Gelin şimdi bu garipliği ortadan kaldıralım ve “neden?” sorusuna cevap verelim.

Neden sorusunu cevaplayabilmek için ilk olarak kadın ve erkeğin zihninin farklı çalıştığını, arzularının farklı olduğunu anlamak gerekir. Eğer bu gerçek anlaşılmazsa, “kadınların isteklerinin erkekler gibi olduğunu” düşünülürse, karşı cins ile olan ilişkilerde hiçbir zaman başarılı olunulamaz. Çünkü ilişkilerde, karşı cinsi tercih etme kriterleri oldukça farklıdır. Erkeğin karşı cinste aradığı en önemli özellik genel olarak dan fizikseldir. Kadının güzel olması, sağlıklı gözükmesi genel olarak dan bir erkek için yeterlidir. Ancak bir kadın, karşı cinste her ne kadar fiziksel özellikleri dikkate alsa da aradığı en önemli özellik daima “güç”tür !

Bakın bu gerçeği iyi anlamanızı istiyorum; “KADININ KARŞI CİNSTE ARADIĞI EN ÖNEMLİ KRİTER GÜÇTÜR!” Peki buradaki güçten kastım ne? Buradaki güç olgusunu sadece maddi güç olarak düşünmeyin buradaki güç olgusu hem maddi hem de manevi güçtür. Mesela erkeğin duygusal olarak dan güçlü olması, duygusal olmaması  manevi anlamdaki güce güzel bir örnektir. Peki ama kadınların ilişkilerde motivasyon kaynağı neden güçtür?

YAZI İÇERİĞİ ;

Kadınlar Erkeklerde Neden Güce Bakar?

Bu soruya cevap verebilmek için ilk olaraktan şunu anlamamız gerekir “Kadınlar gerek fiziksel anlamda olsun gerek ruhsal anlamda olsun erkeklerden daha güçsüzdürler.” Ve bu eksikliklerini kapatabilmek için yanlarında daima güçlü bir erkeğin olmasını isterler. Aynı zamanda tarihi olarak düşünürsek insanlık daima günümüzdeki gibi konfor içerisinde yaşamıyordu. Bundan binlerce yıl öncesi insanlar doğada yaşıyordu ve doğa da kadın, güçlü bir erkeği tercih ederekten hem kendisinin hem de çocuğunun yaşama şansını artıyordu. Bu yüzden aslında kadınlar için güçlüyü tercih etme, genetik bir mirastır ve bu mirasları hala günümüzde varlığını sürdürmektedir.

Burada şunu anlamanızı istiyorum “Kadınlar dile getirseler de getirmeseler de daima güce bakacaklardır.” Çünkü onların ilişkideki motivasyon kaynağı budur. Bunu değiştirme ihtimaliniz yoktur ! Bu gerçeği kabullenmeniz, hayatınızdaki karşı cins ile olan ilişkilerinizde sizlere çok büyük avantajlar sağlayacaktır. Çünkü artık siz, kadının ilişkide ne istediğini gerçek anlamda bilmektesiniz.

Bu gerçeği anladıktan yukarıdaki soruları da cevaplayabiliriz; mesela bir erkek bir kadına onu deliler gibi sevdiğini söylemesine rağmen neden red cevabı yiyor? Çünkü bir erkeğin bir kadına onu deliler gibi sevdiğini söylemesi veya davranışları ile belli etmesi erkeği muhtaç gösterir ve muhtaçlık güçsüzlük işaretidir. Kadın erkekteki bu güçsüzlüğü bilinçaltı düzeyde algılar ve o erkeğe karşı hiçbir arzu duymaz. Eğer ilişki içerisindeyseler ( sevgili gibi ) ve erkek onu deliler gibi sevdiğini söylemeye başladıysa işte o zamanda kadın yine erkekteki güçsüzlüğü ( muhtaçlık en büyük güçsüzlük özelliklerinden birisidir.) anlar ve erkekten soğur. Neticede erkek daha çok onu sevdiğini dile getirdikçe, onun peşinden daha çok koştukça kadın iyice erkekteki çaresizliğe ve güçsüzlüğe inanır. Nihayetinde tamamen o erkekten uzaklaşır.

İşte bu yüzden bir kadın sizden ayrılmak istediğinde başvurulacak en yanlış yöntem “Kadına onu ne kadar çok sevdiğinizi dile getirmektir!” Zaten kadın bunu biliyor ve sizdeki bu muhtaçlık yüzünden sizden ayrılıyor. Sizde var olması gereken tutum; “Seni seviyorum ancak hayatımdan çıkarsan da kendi yoluma bakarım” modunda olmaktır.

Eğer bu tarz bir tutum içerisinde olursanız işte o zaman karşınızdaki kadının sizi terk etmesi çok düşük bir ihtimaldir. Neyse bu başka bir konu biz konumuz üzerinden devam edecek olursak eğer şunu diyebilirim ki “Karşı cins ile ilişkiler konusunda gerçekleşen her olayı ‘güç’ dengesi üzerinden açıklayabiliriz.” Bu ister bir kızın keko diye tabir ettiğimiz bir insanla birlikte olması olsun, ister kadınların ünlülere karşı çok yoğun bir ilgi duyması olsun her olayı güç üzerinden açıklayabiliriz. Kız kekoya bakmıştır; çünkü demek ki keko diye tabir ettiğimiz kişi herhangi bir alanda güçlüdür. Mesela özgüveni yüksektir, duygusal anlamda güçlüdür vs. Aynı şekilde kadınların büyük çoğunluğu ünlülere ilgi duyar; çünkü o ünlüler maddi ve manevi anlamdaki güçlerini medya karşısında olaraktan göstermişlerdir.

Kısacası dostlarım bu “Kadınların ilişkide güce baktığını ve güçsüz gördükleri bir erkeğe karşı arzu duymadıklarını içselleştirin.” İçselleştirin ki medyada gördükleri ile beyni yıkanmış bir erkek gibi daha tanımadığı bir kıza çiçek gönderen veya daha yeni tanıştığı bir kadına “seni deliler gibi seviyorum” diyen bir birey olmayın ! Bu ve benzeri eylemlerin hepsi güçsüzlük göstergesidir ve karşınızdaki kadın veya kız bunu algılar ve bu doğrultuda size bir arzu duymaz.

Kadınlar Kendilerini Güldüren Erkeğe Bayılırlar (!)

Bu gerçek olmayan telkin, T.C erkeklerinin inandığı ve karşı cins ile olan ilişkilerinde kendilerine en çok zarar veren telkindir. Bu telkinin etkisi toplum üzerinde o kadar büyüktür ki ufak bir gözlem ile fark edebilirsiniz. Mesela ben, kendi gözlemlerimden örnek vermem gerekirse gittiğim cafede yan masamda okey oynayan 3 elamanın diğer okey arkadaşları olan kızı etkilemek, komiklik yapmak adına birbirlerini aşağılamalarına (!) şahidim.

Hayatta bu ve benzeri durumların örnekleri ile sizlerde karşılaşmışsınızdır. Belki kendi arkadaş ortamınızda dahi olmuş olabilir. İşte bu yüzden diyorum ki T.C erkeklerinin en çok inandığı telkinlerden bir tanesi “Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır telkinidir.” Peki bu telkin ne kadar doğru?

İlk olaraktan şunu söyleyebilirim ki kadını etkilemek adına komiklik yaparsanız kadın bunu bilinçaltı düzeyde algılar ve sizin onu güldürmek adına komiklik yapmaya çalışmanız bir güçsüzlük göstergesidir. Çünkü siz farkında olmasanız da komiklik yapmaya çalışarak dan kadını ödül olarak dan görüyorsunuz, yani kadını kendinizden üstün görüyorsunuz. Ancak sevgili dostlarım kadınlar bunu istemez…

Kadın daima ilişkide güç aradığından ötürü, karşıdaki erkeği ödül olarak görmek ister. Daha basit deyimiyle kadın, hoşlanacağı erkeğin kendisinden bir adım önde olmasını ister. İşte bu yüzden kadının sizden hoşlanmasını istiyorsanız, komiklik yaparak kadının sempatisini kazanmak yerine kadının saygısını kazanmaya çalışın. Çünkü kadın, size gerçek anlamda saygı duyarsa farkında olmasa dahi sizi ödül olarak dan görmeye başlar.

Kadının saygısını kazanmak içinse ilk olarak dan kendinize saygı duymanız, kendinize değer vermeniz gerekir. Bunun içinse yeni tanıştığınız kişi bir kız veya kadın diye ergenler gibi şaklabanlık yapmamanız gerekir. Sohbetiniz esnasında, keyfiniz nasıl istiyorsa o şekilde davranmanız gerekir. Mesela keyfiniz yerinde ise eğlenceli olabilirsiniz, ancak keyfiniz yerinde değilse karşınızdaki kız diye herhangi bir çaba sarf etmenize gerek yok yaslanın geriye normal bir şekilde konuşun, devam edin. İşte bu tutum içerisine olursanız, karşınızdaki kişi sizinle gerçek anlamda ilgilenmeye başlar. Çünkü karşıdaki kişiyi kaybetme gibi bir korkunuz yok, bu bolluğu ve gücü işarete eder. Çekicilik zaten bu şekilde oluşur.

Erkekseniz ‘Güç’ Kazanmak İçin Mücadele Etmek Zorundasınız !

İlişkilerde ki eş seçim kriterlerinin farklılığı yüzünden erkek olarak dan güç kazanmak zorundasınız! Nitekim kadının böyle bir derdi yoktur; çünkü biz erkekler kadında güçten ziyade güzellik ararız. Güzellik ise kadına doğuştan verildiği için kadının herhangi bir çaba sarf etmesine gerek yoktur. Zaten bir kadın 20 yaşına geldiğinde hiçbir emek sarf etmeden güzelliğinin zirvesindedir. Ancak erkek için aynı durum söz konusu değildir. Erkeğin ilk olarak dan duygusal anlamda güçlü olması ve diğer türlü olarak da maddi güç kazanması gerekir. Çünkü sevgili dostlar, yukarıda da anlatmış olduğum üzere kadınlar sizin var olan gücünüze bakacak. Nitekim onların ilişkilerde aradığı en önemli kriter bu !

Bir cevap yazın