Sosyal Medya Prensesleri Ve Perde Arkası Hayatları

Herkese merhaba Kendinebilgikat.com takipçileri bu makalemde sizlere sosyal medyanın kadın erkek ilişkilerine verdiği zarardan, kadınlar üzerindeki etkisinden ve sosyal medyanın bazı erkekler üzerinde oluşturduğu psikolojik sorunlardan bahsedicem.

Daha önce sosyal medyanın zararlarını anlatan bir makale yayınlamış ve sosyal medyanın bizler üzerindeki gücünden bahsetmiştim. Bu makalemde ise geniş bir şekilde sosyal medya’nın ilişkilerimize nasıl zarar verdiğinden ve sosyal medyanın “narsizmi” nasıl tetiklediğinden bahsetmek istiyorum.

( Bkz: Sosyal Medya Sizi Bitiriyor Mu?

 DM KUTUSUNDA 50 TANE MESAJ OLAN KIZ

Akıllı telefonlar popüler olmaya başladıktan itibaren kadın erkek arasındaki ilişki alt – üst olmaya başladı. Mesela gerçek hayatta bir yıl içerisinde, bir kıza en fazla 5 kişi talip olurken şuan da ortalama güzellikte bir kıza bir günde 5 kişi talip oluyor. Bunun sebebi ise sosyal medyanın  “özgüven ve cesareti” ortadan kaldırmasıdır.

( Bkz: Cesaret En Büyük Güç Göstergesi

Sosyal medyada kızların bolca aldığı “Slm canım nasılsın, güzellik naber, evlen benimle” gibi mesajların ardından bazı kızlar kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanmaktadır. Erkeklerin ise sosyal medyada 50 tane farklı kıza mesaj göndermelerine rağmen bir tane kızın bile geri dönmemesinin ardından kendilerini değersiz ve yetersiz hissetmekteler. Ancak erkekler ne değersizdir ne de yetersizdir sadece şunun bilincinde değillerdir “Sosyal medya uygulamaları ilişkiler konusunda kadınlar içindir.” 

Şimdi bazılarınız diyecek ne demek istiyorsun?  Demek istediğim hiçbir kadın bir erkeğin sadece fiziğine bakarak onu tercih etmez, ancak bir erkek bir kadının sadece fiziğine bakarak o kadını tercih edebilir. Daha önceki yazılarımda  bahsetmiştim kadınlar ilişkilerde fiziksel ve mental güç ararlar, erkekler içinse görsellik yeterlidir.

(Bkz: Kadınların kuvvetli bilinçaltı dürtüsü; Hipergami )

Sosyal medyadaki hiçbir fotoğrafınız sizin mental anlamda güçlü bir erkek olup olmadığınızı göstermez, bu yüzden sosyal medyada hiçbir kadın bir erkeğe yürümez, dm den mesaj falan atmaz. Ancak bir erkek, sosyal medyada gördüğü güzel bir kadına çok rahat bir şekilde yürür, daha doğrusu yürümek ister, çünkü biz erkekler için görsellik yeterlidir.

İşte bu sebepten ötürü sosyal medya ilişkiler konusunda kadınlar içindir. Bu fotoğrafar da kanıtları;

sosyal-medya-prensesleri-hayatı
sosyal-medya-dm-yürümeleri

Ben bu fotoğrafları Google görsellerinde buldum. Bu fotoğrafları internet aleminde paylaşan kişiler sadece ego tatmini yapmak için bu fotoğrafları paylaştılar. Çünkü bu tarz mesajlar yüzünden gerçek anlamda ego sahibi oldular. Yok işte Twitter’da “Ben Twitter’ın en güzel kızımıyım” hastag’li paylaşımlar yapmalar, sosyal medyada genel olarak “Erkek dediğin şöyle olur, böyle olur, bunu yapmayan da erkeğim demesin” tarzında paylaşımlar yapmalar, sosyal medyada “Adresimi vereyim çikolata gönderin demeler” vs.

Bu gibi paylaşımların tek sebebi yoğun  ilgi görmeleridir. Unutmayın, yoğun ve gereksiz ilgi kişi üzerinde ego oluşturur. Neticede ise, kişi ” Ben kimim ” demeden, sosyal medya üzerinden “Bana şunu alın, bunu alın, erkek dediğin böyle olur” vs tarzında rahatlıkla paylaşabiliyorlar. 

Bu yüzden sevgili kardeşlerim sosyal medya “özgüven ve cesaret” gerektiren davranışları ortadan ne kadar kaldırmış olsa da ortada çok daha büyük bir rezillik oluşmuştur. Yukarıda paylaşmış olduğum fotoğraflar buna en güzel örnektir ve şunu da unutmamak gerekir ki bu paylaştıklarım sadece buz dağının görünen kısmıdır.

Sonuç olarak kızların çoğunluğu 15 yaşından itibaren sosyal medyada aşırı ilgiden dolayı çok büyük egoya sahip oluyorlar. Erkekler ise 15 yaşından itibaren sosyal medyada önüne gelen kıza yazıyorlar ancak cevap alamadıkları için değersizlik ve yetersizlik duygularına kapılıyorlar. Sonuç itibari ile her iki kesimde sosyal medyadan olumsuz etkileniyor.

Akıllı Telefonların Kadınlara Zararı 

Yukarıda bahsetmiş olduğum üzere sosyal medya uygulamaları kadınlar için günde 24 saat boyunca ilişki teklifi almak için bir köprüdür. Facebook, İnstagram , Twitter gibi sosyal medya uygulamaları sayesinde ortalama güzellikte herhangi bir kız, her saat başı ince ve çok da ince olmayan ilişki teklifleri almaktadır. Kısacası akıllı telefonlar kadınlar için sürekli olarak ilişki teklifi alabilecekleri mükemmel bir makinedir (!)

Bu ilişki teklifi bolluğunun kadınlara verdiği iki büyük zarar var ;

 • En iyi erkeği bulamadım hissi
 • Hayatının yeterince heyecan verici olmadığı hissi

Bu iki hissin neticesinde bir kadının sevgiyi deneyimlemesi kesinlikle ve umutsuzca imkansız hele geliyor. Tutku deneyimlenebilir ve kısa bir süreliğine şehvet içinde de olunabilir ancak telefondan gelen yeni bir mesaj bildirimi sesi ile kadın zihni demeye başlar ki; “En iyi erkeği mi buldum?” ya da ” Şuan hayatım o kadar heyecan verice değil” demeye başlar.  İşte sosyal medyanın kadınlara verdiği en büyük zarar, bu tür olumsuz düşüncelerdir.

Nitekim kadının diğer erkekler tarafından sürekli olarak aldığı mesajlar yüzünden en iyi erkeği bulamadığı ve şuandaki erkekle hayatının yeterince heyecan verici olmadığı hissini kapılır ve kısa süreliğine de olsa tutku ve şehvet içinde olabilir. Ancak gerçek sevgiyi hiçbir zaman tadamaz.

Sosyal Medyanın Erkeklere Verdiği En Büyük Zarar 

Sosyal medya kadınlar için kısa süreli de olsa tutku ve şehvet duygularını yaşayabilecekleri bir yerdir. Kısa sürelide olsa sosyal medyanın kadınlara bir faydası var. Ancak sosyal medyanın erkeklere hiçbir faydası yoktur, zararı ise çok fazladır.

 • Sosyal medyanın bir erkeğe en büyük zararı onu değersiz ve yetersiz hissettirmesidir. Bu hisleri yaşamasının sebebi ise kendi hayatını diğer hayatlar ile sürekli olarak karşılaştırması ve sosyal medya da tanımadığı kadınlara yürümesi ve geri dönüş alamamasından kaynaklanır.

Sadece bu maddeden ötürü bile bir erkeğin sosyal medya hesaplarını kullanmayı bırakması gerekir. Çünkü yeterlilik ve özdeğer duygusu bir erkekte olması gereken en önemli duygulardır. Bu iki duygu bir erkeğin sosyal hayatta ki en büyük gücüdür.

 • Şunu unutmayın: Erkekseniz sosyal medya da değil sosyal hayatta aktif olmalısınız. İnsanlar ile ilişkilerinizde ve maddi anlamda güçlü olmak zorundasınız . Çünkü sizi dışarıda bekleyen Beyaz şövalyeleriniz yok! Bir kadın hayatta başarısız olursa bu çok problem değildir. Çünkü onu dışarıda bekleyen yüzlerce beyaz şövalyesi vardır. Ancak bir erkek hayatta başarısız olursa bu muhtemelen ailesi dışında kimsenin umrunda olmayacaktır.

 

 • Bu yüzden sevgili beyler ilk olarak sosyal hayatta güçlü bir insan olmaya bakın. Sosyal hayatta güçlü bir insan olmanın yolu da sosyal ilişkiler ve maddiyattan geçer. Sosyal hayatta başarılı olabilmek içinse ilk olarak kendi kişisel gelişiminize önem vermeniz ve hayatınızda işinize yaramayan ne varsa onu hayatınızdan def etmeniz gerekir. Eğer sosyal medya kullanıyorsanız öncelikli olarak şu Tiktok, Instagram, Twitter belalarından kurtulun. Kullanacaksanız da kendinize fayda sağlayacak sayfaları takip edin. Mesela Instagram’da girişimcilik üzerine sayfalar var onları takip edebilirsiniz veya Youtube üzerinden dil öğrenebilirsiniz.

Sosyal medyada, “Şu kızın ifşası var mı? Şu kızın linkini bana yüce honusss  adına bulun”  gibi saçma sapan paylaşımlar görüyorum. İşte bu paylaşımları yapan kişiler gerçek anlamda özgüven düşüklüğü ve özsaygı düşüklüğü yaşarlar. Çünkü bilinçaltı düzeyde kendilerine değer vermeyip, kızlara olduğundan daha fazla değer vermektedirler. Kendisine yüksek değer veren bir erkek sosyal medya da bu tarz işlerin peşinden asla koşmaz.

Reklam İçin Yaşayan Sosyal Medya Prensesleri

Gelelim sosyal medya prenseslerine (!) Prenses diyorum, çünkü ülkemizde sosyal ilişkilerde sıkıntı  çeken bazı erkekler, sosyal medyada bu sözde prenseslerin fotoğraflarının altına “Bebeğim, prenses, kraliçem” gibi saçma yorumlar yapmaktadır. Peki kimdir bu sözde prensesler?

Bu sözde prensesler; Sosyal medyada cinsel bölgelerini kullanarak, amaçsızca kendi reklamlarını yapan kişilerdir. Bu kişilerin gündelik yaşamlarında ki tek derdi; İLGİ, DAHA FAZLA İLGİ, DAHA DAHA FAZLA İLGİDİR. Bu kişilerin hayatlarında hiçbir amaçları yoktur. Kendilerini hiçbir zaman geliştirmezler. Çünkü etrafındaki tüm cinsel açlık çeken erkekler bu kişilere sen ” prensessin ” vs . tarzında güzel sözler söyleyerekten egolarını everes dağına ulaştırmışlardır. Doğal olaraktan, egosu yükselen kişi hiçbir şekilde kendi kusurlarını görmemektedir. Bu durumlar neticesinde kişi, kendisini geliştirme eğilimi içerisinde girmez. 

Sosyal medya yüzünden binlerce bu tipte insan türedi. Sadece fizikleri olan, beyinlerinin büyüklüğü fasulye tanesi kadar ve sadece fiziksel özellikleri ile dünyaları parmağında oynatabileceğini sanan tipler. Bu tipler gerçekten saflığını ve masumiyetini yitirmiş insanlardır.

Bu türe ait insanlar hakkındaki şaşmaz gerçekler;

 • Zeka, bilgi, kültür seviyesi olarak normal insandan gerçek anlamda aşağıdadırlar. Sadece fiziksel özellikleri sayesinde ilgi görürler.
 • Güzellikleri 10/ 4 veya 5 i çoğunlukla geçmez. Güzel gibi gözükmede ustadırlar. Ancak gerçek anlamda güzel değillerdir.
 • Sosyal Medya’nın topluma verdiği en büyük zarar , Bu tipler’dir .
 • Rezil olma korkuları minimum düzeydedir. ( Bu da zarar çünkü toplum nezdinde aptal olarak gözüküyorsun )
 • Takipçilerinin büyük çoğunluğunu 15 yaşıdaki ergenler oluşturur.
 • Profesyonel duyar kasıcılardır. Mustafa Kemal Atatürk üzerinden mükemmel duyar kasarlar ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere verdiği bir tane öğütü bile yerine getirebilecek kapasiteleri yoktur. 
 • Gerçek anlamda saflığını ve masumiyetlerini yitirmişlerdir.

Son olarak sizlere söyleyeceğim sosyal medya istemesek de bizlere çok büyük zararlar veriyor bunun bilincinde olalım. Sosyal medya kullanıyorsak da elimizden geldiğince kendimize yararlı olabilcek sayfaları kanalları takip edelim.

Sosyal medya hakkında ki bir diğer yazım; Sosyal medya sizi bitiriyor mu?

admin

Zihin ve ilişkiler konusunda , sizlerin adına içerikler üreterek , sizleri duygusal ve zihinsel anlamda daha güçlü bireyler yapmayı amaçlıyoruz . Felsefe ve niş konularımızdan haberdar olabilmek için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin .

3 thoughts on “Sosyal Medya Prensesleri Ve Perde Arkası Hayatları

 • Eylül 25, 2019 tarihinde, saat 12:55 am
  Permalink

  Sayın admin eline emeğine sağlık gerçekten harika paylaşımlar üretiyorsun bu nedenle sana teşekkür ediyorum. Yeni içeriklerini merakla bekliyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

  Yanıtla
  • Eylül 25, 2019 tarihinde, saat 12:37 pm
   Permalink

   Kardeşim çok teşekkür ederim , bu güzel yorumun beni daha da motive etti . Yeni içeriklerimin konuları belirli yakın zamanda daha fazla içerik atıcağım .

   Yanıtla
  • Kasım 29, 2019 tarihinde, saat 4:12 pm
   Permalink

   Kardeşim hız kesmeden paylaşımlara devam etmeni dilerim.Erkek adam sitesinde ki yazıları detaylı anlatman mükemmel 👍🏻

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir