Televizyon Neden Var? Kimin İşine Yarar?

Bugün sizlere evinizin içinde var olan, sürekli olaraktan kullandığınız bir teknolojik aletten, bahsetmek istiyorum. Bu alet eğer siz kapatmazsanız 7 gün 24 saat boyunca, kesintisiz bir şekilde sizlere yayın akışı sunmaktadır. Bu yayın akışının bedelinde,  sadece elektrik faturasına yansımış, ufak bir tutar olarak sizden istemektedir. Peki böyle mükemmel  bir aletin karşısında ödediğimiz bedel neden sadece elektrik faturasına yansımış?  Çok  az bir bedel değil mi ?

Sonuçta bizim için kesintisiz yayın yapıyor, bir kere bile olsa”  Ben yoruldum, kapat beni artık demiyor” sürekli bizim için  çalışıyor. Yani resmen bizim kölemiz gibi istediğimiz an çalışıyor, karşılığında da hiçbir şey istemiyor hatta daha fazla onunla ilgilenmemizi bile istiyor olabilir.

Kendileri görevini yapmada çok başarılı; Mesela aile içindeki her üye için farklı kategori sunuyor; çocuklar için çizgi film, babalar için genellikle haber, anneler ve kızlar için yarışma programları ve tabi ki de “Kutsal AŞK dizileri” Peki evin yağız delikanlısına ne sunuyor?  Tabi ki de erkekliği (!)

Bakın şimdi bu yazımı okuyan kardeşlerim, evinizdeki erkek çocuğunuzda veya erkek kardeşinizde biraz erkeklikten uzak tavırlar görüyorsanız size tavsiyem günde 3 kere “montumun cebinde yok kuruş, zıplıyo herkes kanguru sanki” şarkısı eşliğinde çukur dizini izlemesidir. Ne kadar çok izlerse o kadar fazla erkek olacaktır (!) Çukur dizisine ek Youtube’dan “Memati baş efsane racon sahneleri”  izleyerekten erkekliğini erkeklik katabilir.

Umarım son yazdıklarımın ironi olduğunu anlamışsınızdır. Çünkü televizyon dizileri size sadece hayal ürünü hayatlar satar. Sizlere diziler aracılığıyla hayal ürünü , gerçek olmayan hayatlar sataraktan sizi o boş tenekenin başında tutmayı amaçlarlar. Peki Neden? Çünkü kapitalist sistem yüzünden. Televizyon neden var? sorusunun en büyük cevaplarından birisidir, kapitalist sistem. 

( Bkz: Kapitalist sistem nedir?

Bakın sevgili kardeşlerim, şuan da dünyamızdaki büyük firma şirketlerinin hepsi birden aynı anda batsa emin olun televizyon denilen bir şey kalmaz, tarihe gömüler . Çünkü TV dizilerinin, filmlerinin para kaynağı reklamlardır .Bugün o izlediğiniz saçma sapan çukur dizisindeki oyuncuların , yönetmenlerin hepsinin para kaynağı reklamlardır. Büyük firmalar ürünlerini satabilmek için çok büyük bütçeler ayırır, sebebi ise reklamın insan üzerindeki etkisini daha doğrusu Bilinçaltına etkisini çok ama çok iyi bilmeleridir.

televizyon-neden-var

Son günlerde yayında olan bir reklam var; Hadise’nin oynamış olduğu fanta reklamı, Hadise bu reklam filminde oynayaraktan, o fantanın üretim, dağıtım aşamasında çalışan yüzlerce insanın aldığı paradan daha fazla para alacaktır. Bundan emin olabilirsiniz. İşte büyük şirketler reklam bütçelerini bu kadar fazla ayırır. Büyük firmalar, reklamın bilinçaltı üzerindeki etkisini çok ama çok iyi bilirler.

( Bkz:Bilinçaltı nedir?

Kısaca TELEVİZYON = REKLAM – DİZİLER’den ibarettir. Diziler, filmler varsa televizyon izlenir. 

Diziler olmadan televizyonları bir düşünsenize sabahtan akşama kadar reklam yayın akışı yapan kanallar. Böyle bir durumda kim evinin içine televizyon alır ki? Kim durduk yere reklam izlemek ister ki? Şahsen ben istemem, büyük firmalarda bunları bildiği için reklamların arasına insana hiçbir faydası olmayan, saçma dizileri yerleştiriyor ve amacına, yani ürettiği ürünü insanlara tanıtmayı başarıyor. Ve sonucunda insanlar reklamın gücü sayesinde ihtiyaçları olmadığı halde gidip büyük firmaların ürünlerini alıyorlar.

Reklamın gücünü görmek için sadece ayda 2.000 tl para alıp ama Iphone 8, x , xs telefonlarından vazgeçemeyen değerli vatandaşlarımıza bakabilirsiniz . Bu vatandaşlarımız aç susuz gezer ama Iphone’suz gezemez. Neden ? Çünkü bu arkadaşımızın bilinçaltı zihnine kodladılar:  ” Iphone kullanırsan değerlisin, Iphone kullanırsan insanlar seni sever, insanlar sana saygı duyar” vb düşünceleri. İşte reklam insanlara bu tarz gerçek olmayan düşünceleri bilinçaltına kodlatır, ardından kodlanmış olan bu düşünce ile birlikte insanımızın davranışı düşünce doğrultusunda gerçekleşir ve sonuç olarak da Apple şirketi dünyanın en büyük şirketi olur.

Şimdi diyeceksiniz bana televizyonda sadece reklam yayınlanması için diziler, yarışmalar mı var ? Tamam Haber programları da var katılıyorum hem de çok fazla var.  Peki bunlar neden var ? Sevgili kardeşim emin ol,  haber programları da toplumun beynini yıkamak için var. Haber programları sizlere bir ürünü değil, Siyasi bir partiyi satmaya çalışırlar. Haber programlarının da temel amacı sizlerin Bilinçaltı zihinlerine bir tohum ekmeye çalışmaktır. Sizlerin zihinlerine, doğru veya yanlış bir düşünceyi ekmek isterler . Sizin zihninize ekmek istedikleri düşünce kazanırsa kendileri de büyük paralar kazanacaktır.

Örnek; Ak parti kazanırsa Ülke Tv patronları da kazanır . Bu durum, bu kadar açık ve nettir . Bir nevi Kazan Kazan sistemi diyebiliriz .

Unutmayın ki; Televizyonun var oluş  amacı sizlere bir şeyler katmak değil,  sizlere büyük şirketlerin ürünlerini ve siyasi partilerin düşüncelerini satmayı amaçlarlar. Bu yüzden televizyona, televizyon değil de” boş teneke” veya “aptal kutusu” , derseniz sizin ve çevreniz için daha hayırlı olur. Umarım ki ” Televizyon neden var?” sorusunu, anlamışsınızdır. 

Bir cevap yazın