Bu Tarz Şarkıları Duyduğunuz Yerden Kaçın!

Herkese merhaba Kendinebilgikat.com okuyucuları. Bugün sizlere, bazı şarkıların erkekler üzerindeki yıkıcı etkilerinden bahsetmek istiyorum. Yıkıcı diyorum çünkü bu şarkıların sözleri bir erkeğin Bilinçaltına kodlanırsa vay o erkeğin haline! 

Öncelikle sizlere şunu belirtmek isterim ki izlediğiniz, dinlediğiniz, okuduğunuz her şeyin etkisi altındasınızdır. Yani,  “Ben izlediğim filmden etkilenmem, veya izlediğim film, dinlediğim müzik beni etkilemez” diye düşüncelere girmeyin, çünkü etkilenirsiniz. Nitekim  müzik olsun, izlenilen film olsun, okunulan kitap olsun, hepsi sizlere bazı öğretiler vermektedir. Ve bu öğretileri bilinçaltı zihniniz kabul etmektedir. Neticede ise sizler bilinçaltı zihninizin kabul ettiği öğretiler, düşünceler doğrultusunda, hayatınızı yönlendirirsiniz. Kitap okumayı saçmalık gören bir insanın, hiçbir zaman kitap okumaması gibi. 

( Bkz: Bilinçaltı nedir ? Nasıl çalışır ?

Günümüz dünyasında, şarkıların büyük çoğunluğu, erkeğe hiçbir şekilde yaramayacak aşk duygusu üzerine telkinler vermektedir. Daha doğrusu, yıkıklık üzerine telkinler vermektedir. Nitekim, az sonra bir şarkının sözlerini inceleyeceğimiz üzere bunu sizde çok iyi anlayacaksınız. Toplum içerisinde erkeklerin, oneitis hastalığına yakalanmalarında ki en büyük nedenlerden bir taneside; şarkılar ve dizilerdir. Çünkü bu medya tarafından verilen öğretiler, yanlış  ve salakçadır. Bir erkeğin, bir kadına ağalayarak aşkını ilan etmesi gibi. Medya bu tarz telkinler vermektedir. 

( Bkz: Oneitis sendorumu nedir ?

Şimdi sizlerle birlikte bir tane şarkımızın sözlerini incelemek istiyorum, şarkımızı Kahraman Deniz söylüyor ve şarkının ismi Böyle Sever;

Şarkı sözleri;

 • tam da terk etmek üzereydim bu şehri
  ait olmadığım sokaklara dönmek için
  aniden sen geldin ve mahvettin beni
  ben böyle güzel bir hata hiç görmemiştimher şeye hile karışsa bile oyunu seversin
  ikimiz de hiç ölmeyecek gibi gülersin
  duramazsan anlarım, ben gencim ama ihtiyarım
  sende bu öyküyü noktalarım
  yâr, bana düşmanım ol, gel!düşür beni koynuna, boğuver!
  bu garibin ömrü sensiz geçer mi?
  gel bana, zindanım ol, gel!
  kelepçeyi vur, zulüm ol, gel!
  insan insanı böyle sever mi?
  yâr, bana düşmanım ol, gel!
  düşür beni koynuna, boğuver!
  bu garibin ömrü sensiz geçer mi?

Şimdi sizlerle birlikte bu cümleleri biraz açalım ve meallerine bakalım.

 • İlk olarak en çok gözümü batan şu cümleye değinmek istiyorum “Bu Garibin Ömrü Sensiz Geçir Mi?” Arkadaşlar bu cümlede sanatçımız, bir kadını üstü kapalı bir şekilde yüceltmekte ( Sensiz hayatım geçmez diyerekten, bir kadını oneitis yapmış durumda ) ardından kendisine saygısızlık yapmakta ( Garip nedir? Arkadaş ) ve bir erkeğin kendine saygısızlık yapması demek özsaygı eksikliği demektir. Ve bir erkekte özsaygı eksikliği varsa zaten büyük geçmiş olsun.
 • İkinci cümlemize bakalım; “Düşür Beni Koynuna, Boğuver ” Üstü kapalı bir şekilde;  “Ben güçsüzüm bana istediğini yapabilirsin” denilmektedir.
 • Üçüncü cümlemizde; ” Yar bana düşmanım ol, gel ” denilerekten, kısaca  ” Ne bok olursan ol ama bana yinede gel çünkü sana muhtacım”  denilmektedir .
 •  

Kısacası şarkının sözlerinde en temel düzeyde  “erkeğin muhtaçlığına, güçsüzlüğüne, kadının yüceliğine”  değinilmiştir. Şarkıda, cümleler itibariyle hep bir derbederlik vardır.

aşk-duygusu

Bizler farkında olmadan kulaklığımızı takıp bu tarz şarkıları dinlemeye başladığımız andan itibaren bilinçaltımız bu sözleri doğru gibi kabul edip kaydetmeye başlıyor ve bizim hayatımızı yönetiyor. Bu tarz şarkıları dinleyen insanlar aşk acısıda çeker, bir kadına muhtaç da olur, yeni tanıştığı bir kızla konuşurken utanırda, özgüven düşüklüğüde olur. Kısacası olur da olur.  Çünkü bu şarkılar sizlere sürekli olaraktan bu telkinleri veriyor ve dinleye dinleye bilinçaltımız bir müddet sonra bu telkinleri sorgusuz sualsiz kabul ediyor ve dediğim gibi hayatınızı yönetmeye başlıyor.

Son olarak sizlere tavsiyem bu tarz şarkıları duyduğunuz yerden kaçın ! Dinlemeyin, telefonunuzda var ise şuanda çıkartın ve silin. Çünkü sizlere zerre kadar faydası yok sadece sizlerin BİLİNÇALTINIZI zehirliyor.

 

Bir cevap yazın